Przygotowanie do sesji amerykańskiej

0 13

W tym artykule skupimy się na najpopularniejszych rynkach wśród typowych daytraderów. Analizujemy interwały czasowe M5-M15, na który możemy wyznaczyć bardzo aktualne schematy na dzisiejszą sesję amerykańską. Dość małe wrażenie na inwestorach odegrała informacja o zarażeniu koronawirusem prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa. Na indeksach giełdowych pojawiła się lokalna korekta, jednak na tą chwilę wydaje się symboliczna.

Na początek przyjrzymy się wykresowi głównej pary walutowej, a więc EURUSD. W oczy rzuca się z pewnością brak zdecydowania wśród uczestników rynku. Notowania wykonują dziś lokalne swingi góra/dół, bez większej kontynuacji. Opierając się jednak na fali spadkowej z czwartku i dzisiejszej sesji azjatyckiej, możemy wyznaczyć tutaj potencjalny układ harmoniczny. Poziomem docelowym dla kupujących powinna być strefa cenowa 1,1750 – 1,1755.

Zgodnie ze strukturą Gartleya, punkt D formacji powinien się znajdować na wysokości głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo. Dodatkowym potwierdzeniem dla wspomnianego oporu jest zewnętrzny współczynnik 127,2% z pomiaru fali BC. Po otwarciu rynku kasowego w Stanach Zjednoczonych potrzebujemy oczywiście drobnej wyprzedaży USD, która pozwoli wypełnić prezentowany schemat.

Lokalna harmonia na EURUSD

EURUSD M15

Poniższy wykres również skupia się na wycenie amerykańskiego dolara. W ty przypadku odnosimy się do brytyjskiego funta, a więc składa się to na parę walutową GBPUSD. Porównują Edka i Kabla, ogólna wycena szterlinga była w ostatnich godzinach dużo wyższa niż wspólnej waluty.

W kontekście GBPUSD scenariusz wyznaczamy na niskim interwale 5-minutowym. Zachowując perspektywy geometryczne, dokonujemy mierzenia fali wzrostowej z porannej sesji europejskiej. Wtedy to kurs Kabla wzrósł z poziomu cenowego 1,2835 do maksimum po cenie 1,2955. Mamy tu więc zasięg 120 pipsów wykonany w przeciągu zaledwie trzech godzin.

Zanim rynek będzie blisko wypełnienia struktury harmonicznej Leonarda, zaporę popytową powinien stanowić poziom cenowy 1,2910. Tam też został ukształtowany obecny punkt B formacji.

Wąski scenariusz na GBPUSD

GBPUSD M5

Ostatni z wykresów jaki analizujemy przed piątkową sesją amerykańską, obejmuje niemiecki indeks giełdowy DAX. Tak jak wcześniej wspomniałem, negatywna wiadomość epidemiczna sprzed kilku godzin została w dużej mierze zignorowana przez uczestników rynku.

Popołudnie otwieramy od próby wyznaczenia formacji podwójnego dna. Kluczową strefą pod ten scenariusz jest poziom cenowy 12 540 punktów. Opiera się on na kluczowym współczynniku wewnętrznym 61,8% fibo. Poziom ten został potwierdzony w godzinach poranny, tuż po otwarciu rynku kasowego w Niemczech.

Zakładając próbę odreagowania notowań, szukamy tutaj pozytywnych sygnałów świecowych do zajmowania długich pozycji na DAXie. Jest to w zasadzie ostatni element potwierdzający układ jaki ukształtował nam się na niemieckim indeksie.

Obrona współczynnika 61,8

DAX M15

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.