Forex Trading Library

Amerykański dolar coraz droższy

0 401

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale miesięcznym. Pierwszy raz zdarza mi się publikować tutaj notowania z tak długiego okresu czasowego, jednak zmusza do tego obecna sytuacja “techniczna”. W przypadku użycia interwału M1 obejmujemy dwie dekady notowań tej pary walutowej.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od szczytu cenowego z XXI wieku, kiedy to wycena USDPLN-a osiągnęła pułap cenowy 4,7400. Po tym fakcie pojawił się systematyczny transfer kapitału z amerykańskiego dolara do polskiego złotego. Apogeum wyceny mieliśmy w połowie 2008 roku, kiedy to kurs zbliżył się do bariery 2,0000.

USDPLN M1

Obecna sytuacja na wschodzie odbija się szerokim echem na ogromną część rynków finansowych. Kapitał migruje do bezpiecznych aktywów co doskonale widoczne jest na powyższym wykresie. Polska waluta silnie traci na wartości, a kurs USDPLN-a zbliża się do przytoczonego wcześniej maksimum. Tym samym zaznaczamy ta strefę jako aktualną barierę podażową dla notowań, która dla przypomnienia odnosi się do kursu 4,7400.

Leave A Reply

Your email address will not be published.