GBPUSD coraz bliżej szerokiego oporu

0 77

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Kabla na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie rynek ukształtował skalę wahań o rozpiętości mniej więcej 850 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od szczytu cenowego po okrągłym kursie 1,3500. Był to również moment, po którym amerykański dolar zacząć dynamicznie zyskiwać na wartości, przede wszystkim do funta brytyjskiego. W przeciągu kilkunastu sesji notowania osiągnęły bowiem minima w rejonie 1,2650.

USDGBP we wzrostach

GBPUSD H4

W ramach wzrostów z ostatnich sesji prowadzimy poglądową linię trendu. Pozwala ona obserwować utrzymanie dynamiki jaka panuje na wykresie. Docelowym poziomem dla kupujących są z pewnością wrześniowej maksima, które ukształtowane są w dość szerokiej strefie cenowej 1,3460 – 1,3500.

W przypadku wygenerowania korekty spadkowej, przygotowany mamy układ overbalance w postaci zielonego prostokąta. Rozpiętość największej dotychczas korekty spadkowej osiągnęła zakres 320 pipsów.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.