Docelowy poziom na GOLD

0 90

Poniższy wykres przedstawia szerokie notowania złota na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu metalu w perspektywie ostatnich kilku miesięcy. Lewa strona wykresu rozpoczyna się bowiem od lokalnego dołka, który był zakończeniem korekty spadkowej.

Po tym fakcie na wykresie kontynuowany był dynamiczny trend wzrostowy. Rynek w okresie wakacyjnym wyznaczył maksimum cenowe po kursie blisko 2 080 dolarów za uncję złota. Był to moment nadmiernego optymizmu wśród kupujących i zarazem czas na ewakuację z długich pozycji średnioterminowych.

Szerokie wsparcie na złocie

GOLD D1

Dwie pierwsze sesje bieżącego tygodnia upłynęły pod znakiem silnej wyprzedaży na wykresie GOLD. Cena metalu spadła o blisko 70 dolarów i zamknęła dwie pełne i czarne formacje świecowe. Dokonując pomiaru szerokiego swingu wzrostowego z drugiego i trzeciego kwartału bieżącego roku, wyznaczamy docelową strefę spadków na złocie. Mamy tutaj strefę cenową 1 750 – 1 760 dolarów za uncję złota. Powinny to być rejony, gdzie kupujący wyraźnie zablokują wyprzedaż z ostatnich tygodni.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.