Jak duża będzie korekta na złocie? 2020-08-10

0 137

Poniższy wykres złota obejmuje ostatnie dwa tygodnie notowania. Schemat przedstawiony jest na interwale 1-godzinowym i rozpoczyna się od wyceny w okolicach 1930 dolarów za uncję złota. Mamy tam też korektę spadkową, która została wykorzystana w dalszej części scenariusza.

Opieramy się tutaj na mierzeniu FE100, które obejmuje rozpiętość cenową 1905 – 1980 dolarów. Wyjątkowo duża korekta nie wyróżnia się tak bardzo z uwagi na silny trend na rynku złota. Rozpiętość 75 dolarów odkładamy od wyznaczonego maksimum na poziomie cenowym 2075 USD. W ten sposób otrzymujemy silną strefę popytową w rejonie psychologicznej bariery 2000 dolarów.

Złoto w trendzie

GOLD H1

Poprowadzona od kilkunastu sesji linia trendu wzrostowego stanowi obecnie kluczowe wsparcie dla notowań. Zakończenie ubiegłego tygodnia oraz otwarcie obecnego potwierdza zaangażowanie kupujących. Elementem pozostawiającym wątpliwości jest obecnie dynamika rynkowa. Pomimo utrzymania linii trendu wzrostowego, skala odreagowania jest raczej marginalna. W związku z tym rośnie prawdopodobieństwo wybicia dołem i pogłębienia korekty spadkowej, co wiązałoby się z targetem 2000 USD.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.