Początek korekty na USDPLN

0 10

Poniższy wykres przedstawia wycenę polskiej waluty w stosunku do amerykańskiego dolara. Na interwale 4-godzinowym przedstawione zostały ostatnie cztery tygodnie notowań. Skala wahań obejmuje początkowy wierzchołek po kursie 3,9450 i ostatnie minima na poziomie cenowym 3,6850.

W tym dość krótkim okresie czasu wartość polskiej waluty zdecydowanie wzrosła. Odnosimy się tutaj oczywiście do amerykańskiego dolara, który tracił na większości rynków w tym okresie.

Początek konsolidacji na złotówce

USDPLN H4

Obecnie USDPLN próbuje ukształtować dołek i wygenerować średnioterminową korektę wzrostową. Kluczowym oporem z przełomu lipca i sierpnia jest tutaj poziom cenowy 3,7800. Traktujemy tą strefę jako poziom kierunkowy dla uczestników rynku, który ogranicza kurs przed większym rozwinięciem korekty.

Targetem dla obecnego odreagowania jest bowiem poziom cenowy 3,8800. Wyznaczony on został z układu overbalance, który widoczny jest na szerokim interwale dziennym. Biorąc pod uwagę dynamiki wcześniejszych spadków, wskazywany pułap podażowy jest jak najbardziej realny do osiągnięcia w przeciągu kilku sesji.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.