Tesla bije kolejne rekordy – Czy obecna korekta to okazja?

0 163

Od drugiej połowy marca wzrosty na akcjach Tesli wróciły w dynamicznym tempie. Wtedy to wyceny oscylował na poziomie 400 dolarów i był to okres po ponad 50% wyprzedaży z lutego i marca. Globalna panika na rynkach finansowych dotknęła właściwie wszystkich sektorów giełdowych, a więc podobnie było na akcjach Tesli.

Wyznacznikiem pozytywnym jest jednak tempo odrabiania strat. O stratach obecnie praktycznie nikt nie pamięta, a jest to podyktowane euforią z ostatnich tygodni. Czerwiec i lipiec przynoszą bardzo silne wzrosty, a kurs TSLA wyznaczył szczyt na poziomie 1800 dolarów.

TESLA

TESLA D1

W ubiegłym tygodniu zapoczątkowana została korekta spadkowa. Wartości akcji spadła w graniach 15% co jest naturalnym efektem po tak silnych wzrostach. Duża część inwestorów z pewności dokonała realizacji zysków.

Obecnie możemy wyznaczyć dwie strefy popytowe na wykresie dziennym. Biorąc pod uwagę zasięg największej korekty w trendzie wzrostowym, pierwszym targetem dla notowań jest poziom cenowy 1180 dolarów. Dla zachowania wyjątkowo pozytywnego sentymentu rynkowego jest to dość ważna strefa wsparcia. Nieco niżej mamy silny poziom horyzontalny oparty na biegunowości oraz mierzeniu Fibonacciego 61,8% ~ 900 USD.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.