Kapitał migruje do ryzykownych aktywów

0 16

Szeroka analiza scenariuszy na USDPLN bazuje na kilkudniowej fali wzrostowej z początku pandemii. Na początku marca trzeba było zapłacić około 3,80 PLN za jednak dolara amerykańskiego. Wyceny te było i tak dość wysokie z uwagi na trwający trend wzrostowy z ostatnich dwunastu miesięcy.

Po kilku sesjach paniki na rynkach finansowych, kurs USDPLN poszybował w rejony 4,25 – 4,30. Bardzo duża dynamika rynkowa napędzana była przez niepewności ekonomiczne, a tym samym wzrost awersji do ryzyka. W takich okolicznościach kapitał “automatycznie” migruje do bezpiecznych aktywów.USDPLN

USDPLN D1

Od początku czerwca, po zniwelowaniu większości wzrostów, kurs USDPLN w zasadzie konsoliduje w zakresie 3,90 – 4,00. Wypełniony został układ harmoniczny Leonarda, gdzie pojawiła się reakcja wzrostowa w okolicy mierzenia Fibonacciego 78,6%.

Nowy tydzień rozpoczyna się od kontynuacji piątkowych spadków. Bardzo prawdopodobna jest kolejna próba wybicia dołem strefy wsparcia 3,8800. Byłby to retest struktury harmonicznej, który w większości przypadków widoczny jest na wykresach. Dodatkowym potwierdzeniem może być mniejsza zmienność i konsolidacja, która utrzymując się będzie motywem przewodnim pod długa pozycję.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.