Czy ten poziom będzie znaczący na DAXie?

0 17

W ostatnich tygodniach nastąpiła wyraźna zmiana tendencji rynkowej. Wydaje się, iż kierunek północny zostanie utrzymany, jednak kwietniowa i majowa zmienność są już nieaktualne. Dla przykładu możemy odwołać się do zasięgów jakie widoczne są podczas lipcowych sesji, które oscylują w okolicy 100 punktów.

Jest to w dużej mierze podyktowane okresem wakacyjnym, który jest naturalnie dość spokojny na rynkach finansowych. Nadal utrzymywany jest jednak kierunek wzrostowy jaki rynek obrał w drugiej połowie czerwca. Po zakończeniu korekty spadkowej po kursie 11600 punktów, notowania DAX wróciły do wzrostów zgodnie z poprowadzoną linią trendu.

DAX H4

Dość oczywistym oporem wydaje się być poziom cenowy 13 270 punktów, który opiera się na mierzeniu zewnętrznym 127,2% fibo. Siatka prowadzimy na podstawie ostatniej korekty spadkowej, która była budowana w pierwszej połowie czerwca.

Nowy tydzień otwieramy od wyceny w okolicach okrągłego poziomu 13 000 punktów. Jest to pułap, który wstrzymał kierunek północny na ostatnie kilka sesji. Neutralny charakter wykazuje poranna świeco 4-godzinowa na podstawie, której nie można uzyskać konkretnego potwierdzenia kierunku na dalszą część dnia.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.