Rośnie popyt na japońskiego jena

0 19

Dwa pierwsze tygodnie lipca przynoszą umocnienie funta brytyjskiego. GBP dość wyraźnie zyskuje w stosunku do japońskiego jena, co przedstawione jest na poniższym wykresie. Scenariusz na interwale 1-godzinowym obejmuje kilkadziesiąt ostatnich sesji oraz ich przedział wahań na poziomie 400 pipsów.

Analizę zaczynamy bowiem w rejonie kursu (132,00), a górna granica na ostatnim szczycie to pułap 136,00. W obecnym tygodniu pojawiła się korekta spadkowa, która niweluje część wcześniejszych wzrostów. W maksymalnym momencie rynek osiągnął już mierzenie 50% z całego swingu wzrostowego.

GBPJPY

GBPJPY H1

Poziom współczynnika 50% nie jest tutaj przypadkowy, ponieważ odnosi się do silnej strefy wsparcia. Zaznaczona zielonym kolorem strefa popytowa oparta jest przede wszystkim na ZZB, a więc zasadzie zmiany biegunów. Warunkuje ona fakt, iż wybity opór stanowi obecnie wsparcie dla notowań po kursie 133,95.

Od końcówki ubiegłego tygodnia możemy również poprowadzić ograniczenia cenowe. Tworzy tutaj schemat z lokalnym kanałem trendowym, który warunkuje zmienność na GBPJPY. Obecnie rynek próbuje odbijać się od górnego ograniczenia, co w przypadku powodzenia będzie impulsem do kolejnego zejścia w rejony 133,95.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.