Ropa naftowa kontynuuje trend

0 20

W tym artykule sprawdzamy sytuację techniczną na ropie naftowej. Będzie to odmiana West Texas Intermediate, a więc popularna WTI. Scenariusz jest ułożony na interwale 1-godzinowym i obejmuje horyzont czasowy ostatnich kilku sesji.

Przedział cenowy jaki widzimy w lipcu na wykresie WTI obejmuje poziomy 38,5 – 41,0 USD. Jest to z pewnością uspokojenie tendencji jaka panowała w poprzednich miesiącach. Po zapaści notowania związanej z paniką na rynkach finansowych, wartość baryłki ropy naftowej wyraźnie odrobiła te straty.

WTI

WTI H1

Aktualnie warto się odnieść do szerokiej strefy oporu jaka utrzymywana jest przez sprzedających. Jest to poziom cenowy 41 dolarów za baryłkę ropy WTI. W dniu dzisiejszych kurs ponownie wraca w te rejony i testuje siłę strony podażowej. Patrząc również na wczorajszą sesję, prawdopodobieństwo wybicia górą jest dość duże.

W przypadku wygenerowania ruchu na południe i zarazem korekty spadkowej. warto mieć na uwadze najbliższy poziom popytową. Jest on oparty na mierzeniu FE100, a więc równości schematu korekcyjnego. Wskazana strefa wsparcia to kurs 40,23 USD.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.