Pozytywny sygnał na rynku złota

0 8

W drugiej połowie tygodnia notowania złota utrzymują się powyżej poziomu 1800 dolarów. W przypadku średnioterminowej tendencji możemy zauważyć wyraźne wyhamowanie, jednak popyt na metale szlachetne znacząco nie spadł.

Okrągły poziom cenowy 1800 dolarów jest obecnie ciekawy również w ujęciu lokalnym. Na ostatniej korekcie dokonujemy mierzenia FE100, które warunkuje równości AB=CD w układzie korekty prostej. Jest to więc schemat, który może być rozgrywany podczas dzisiejszej sesji z uwagi na bardzo bliskie poziomy cenowe z czwartkowego poranka.

GOLD

GOLD H1

Na podstawie ostatnich kilku sesji możemy poprowadzić górne ograniczenie dla notowań. Możemy je wykorzystać jako element do targetowania długich pozycji lub też próby zagrywania ewentualnych shortów. Musimy bowiem wziąć pod uwagę obecną zmienność rynkową i dopasować oczekiwania transakcyjne do warunków jakie panują na metalach szlachetnych od kilku sesji.

Nadal aktualna pozostaje strefa podażowa oparta na mierzeniu zewnętrznym 161,8% fibo. Poziom ten wyznacza opór po cenie 1825 dolarów za uncję złota. Ewentualne wybicie górnego ograniczenia konsolidacji, byłoby świetnym potwierdzeniem dla kontynuacji wzrostów we wspomniane rejony.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.