Jak duża będzie korekta na złocie?

0 197

Z uwagi na ostatnie rozstrzygnięcia, wracamy ze scenariuszem na rynku metali szlachetnych. Poniższy wykres obejmuje wycenę złota na przestrzeni dwóch ostatnich miesięcy. Przede wszystkim widać wyraźny trend wzrostowy, który trwa w zasadzie od początku czerwca.

W tym czasie cena metalu wzrosła w najwyższym punkcie o 150 dolarów za uncję. W ujęciu procentowym jest to zmiana o około 9%. Optymistyczny dla kupujących jest fakt, iż na wykresie nie pojawiają się głębokie korekty spadkowe. Największa z nich miała rozpiętość mniej więcej 40 USD. Panuje jednak tendencja minimalizacji ruchów na południe co potwierdza siłę trendu.

GOLD H4

Korzystając z największej korekty spadkowej, która została już opisana powyżej wykresu, wyznaczamy najbliższy target dla notowań. Zakładając utrzymanie kierunku północnego, notowania nie powinny spaść poniżej poziomu cenowego 1777 dolarów. Potwierdzeniem tego poziomu jest również strefa ZZB, która była wybroniona tydzień temu.

W scenariusz sprzed kilku dni wskazywałem, iż zagrywanie krótkich pozycji jest obecnie bardzo ryzykowne. elementem warunkującym są oznaki podaży, które widoczne na wykresie będą mogły odwrócić tą sytuację. Potrzebujemy też technicznego oporu, który znajduje się obecnie na wysokości zewnętrznego mierzenia 161,8% fibo ~ 1825 USD.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.