Odwrót inwestorów od amerykańskiego dolara

0 14

Pierwsza połowa tygodnia przynosi wzrosty na wykresie USDJPY. Z okolicy 106,70 rynek wyznaczył wtorkowe maksimum na poziomie cenowy 107,45. Pomimo, że widoczny był wyraźny trend wzrostowy to jego dynamika była bardzo ograniczona.

W przeciągu dwóch sesji rynek wzrósł o mniej więcej 70-80 pipsów. Biorąc pod uwagę tę parę walutową jest to wynik bardzo skromny. Czekamy więc na powrót zmienności, który byłyby impulsem do powrotu na ten rynek z codziennym tradingiem.

USDJPY

USDJPY M30

Na otwarciu sesji europejskiej pojawia się ciekawy schemat techniczny. Notowania wykonują dość dynamiczny swing spadkowy, który zbliża się do strefy popytowej. Obserwujemy tutaj wzrost zmienności i techniczny poziom biegunowości. Strefa wsparcia potwierdzona jest o mierzenie Fibonacciego 61,8% ~ 106,93.

W przypadku dalszego osłabiania amerykańskiego dolara, jeszcze szansa na wypełnienie struktury harmonicznej Leonarda. Opiera się ona o punkt B na wysokości współczynnika 38,2% fibo oraz punkt D formacji na wysokości współczynnika 78,6% fibo. Wyznaczony w ten sposób target to strefa popytowa po kursie 106,78.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.