Wyprzedaż na funcie brytyjskim

0 14

Lipiec rozpoczął się od wzrostów na wykresie GBPUSD. Kierunek pokrywa się z tym na głównej parze walutowej, a więc grą pod osłabienie amerykańskiego dolara.

Początek miesiąca to poziomy cenowy w okolicy 1,2260 co było najniższym pułapem od kilku tygodni. Obecnie notowania wyhamowały nieco poniżej strefy oporu ~ (1,2690), a wzrost zapoczątkowany był podwójnym/potrójnym szczytem na wykresie.

GBPUSD H2

Obecna analiza opiera się o pomiar ostatniej fali wzrostowej, która dotyczy kilku sesji z początku lipca. Notowania wracają dziś do poziomu biegunowości po kursie 1,2510. Dodatkowym potwierdzeniem obszaru jest współczynnika Fibonacciego 38,2%.

Ryzyko stanowią zapewne ostatnie spadki, które są dość dynamiczne i wskazują na wyraźną przewagę strony podażowej. Dlatego też, aby podejmować temat ewentualnych pozycji long, potrzebujemy tutaj wyraźnego wyhamowania i popytowych formacji świecowych. Najbardziej efektywnym do obserwacji powinien być tutaj interwał świec 1-godzinowych. Biorąc pod uwagę, że mamy wtorkowe południe, być może rozstrzygnięcie układu nastąpi dopiero w okolicy godziny 14:30 – 15:30, kiedy to do gry wejdzie kapitał ze Stanów Zjednoczonych.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.