Czy to dobry moment do sprzedaży GBP?

0 23

Ostatnie kilka tygodni na wykresie GBPUSD przynosi mieszany sentyment. Skala wahań od połowy czerwca wyniosła blisko 600 pipsów co jest dość przyzwoitym wynikiem. Bazujemy tu bowiem na maksimum z 10 czerwca po kursie 1,2820 oraz na minimum z 29 czerwca po kursie 1,2250.

Przedział wahań został więc wyznaczony w przeciągu kilkunastu sesji, a lipcowe notowania przynoszą odreagowanie i umocnienie brytyjskiego funta. Bazując na wartościach procentowych, w obecnym miesiącu kurs odrobił już 80% spadków z czerwca.

GBPUSD i harmonia

GBPUSD H4

Ciekawy scenariusz rozgrywany jest obecnie na wysokości głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo. Jest to poziom wynikający z układu harmonicznego Leonarda, na którym opiera się to wsparcie. W godzinach porannych widzimy pierwsze próby wybicia strefy podażowej, które na tą chwilę zostały wybronione.

Obecnie warto poczekać do pełnego zamknięcia świecy 4-godzinowej, która może warunkować sentyment na wtorkowego popołudnie. Elementem pomocnym do wyceny kierunku Kabla może być również sentyment na głównej parze walutowej, a więc EURUSD.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.