Nowe szczyty na rynku złota

0 17

W ostatnim czasie notowania złota poruszały się w okolicy 1800 dolarów za uncję. Ubiegłe dwa tygodnie były dość monotonne, a kurs oscylował pomiędzy górnym i dolnym ograniczeniem.

Kluczową barierą wsparcia był poziom cenowy 1791 dolarów, który dwukrotnie testowany został utrzymany przez kupujących. Charakterystyczna jest formacja świecowa młota, która wygenerowana została 14 lipca. Mogła ona być impulsem potwierdzającym kierunek północny.

GOLDD

GOLD H2

Wtorkowy poranek przynosi kontynuację poniedziałkowych notowań oraz sesji azjatyckiej. Notowania zbliżają się do oczekiwanej strefy oporu ~ 1825 dolarów za uncję. Jest to poziom oparty na dwóch mierzeniach zewnętrznych Fibonacciego, a więc 127,2% oraz 161,8%.

Obecny trend wzrostowy wymusza dużą uwagę dla sprzedających. Konieczne są dodatkowe sygnały potwierdzające poziom podażowy 1825 USD. Elementem kluczowym będą tu formacje świecowe z długim cieniem górnym. Do wyznaczenia targetu cenowego w przypadku ewentualnych shortów, może posłużyć nam mierzenie 1do1 na wcześniejszej korekcie spadkowej.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.