Uspokojenie nastrojów na funcie

0 21

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Kabla na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1000 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od szerokiej korekty spadkowej, która kształtowana była przez większą część września ubiegłego roku. Na przełomie kolejnego miesiąca wróciło zaangażowanie kupujących i rozpoczęła się dalsza ucieczka kapitału od amerykańskiego dolara.

GBPUSD D1

Ostatni kwartał 2020 roku upłynął pod znakiem silnych wzrostów na Kablu. W ramach tych wzrostów prowadzimy szeroką linię trendu wzrostowego, która jest nadal bardzo precyzyjnie respektowana przez rynek. Przełom roku wyznaczył szczyt cenowy w okolicy kluczowego oporu ~ 1,3700. Szeroką strefę podażową wyznaczają dwa kluczowe mierzenia, a mianowicie zewnętrzne 127,2% oraz głębokie wewnętrzne 78,6%. Sesja czwartkowa upływa pod znakiem uspokojenia nastrojów i wydaje się, iż w najbliższych dniach zobaczymy kolejne podejście na do strefy oporu.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.