Czy zobaczymy kapitulację popytu?

0 27

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Edka na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1700 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się wraz z nowych swingiem wzrostowym, który budowany był przez trzy kwartały 2020 roku. W drugiej połowie marca na wykresie EURUSD pojawił się wyceny w okolicy 1,0600. Na zakończenie roku notowania ukształtowały wierzchołek, który wyraźnie przebił psychologiczną barierę 1,2000. Pojawiły się bowiem wyceny po kursie 1,2300.

EURUSD D1

Czwartkowa sesja przynosi kolejny sygnał o zaangażowaniu sprzedających na rynku EURUSD. Wczesnym popołudniem kurs dynamicznie wraca poniżej okrągły poziom 1,2300. W ramach schematu korekcyjnego możliwe są spadki do bariery popytowej FE100 po kursie 1,1941. Wskazany pułap pochodzi z dość szerokiego mierzenia korekcyjnego i całkiem prawdopodobny jest kolejny retest szerokiego oporu, zanim rynek obierze kierunek południowy.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.