GBPUSD buduje korektę spadkową

0 58

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynkową na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1300 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od minimum w pobliżu (1,1400), które stanowiło jedno z najniższy wycen w ostatnich latach. W ramach spadku awersji do ryzyka na globalnych rynkach finansowych, kapitał zaczął płynąć do bardziej ryzykownych aktywów. Naturalnym “poszkodowanym” w takim okresie staje się amerykański dolar.

GBPUSD D1

Widoczny na powyższy wykresie wierzchołek cenowy, ukształtowany został już po otwarciu 2021 roku. Kurs Kabla osiągnął pułap clustra mierzeń w postaci zewnętrznego 127,2% fibo oraz wewnętrznego 78,6% fibo. Od kilku sesji notowania GBPUSD poruszają się w ruchu korekcyjnym, który znosi obecnie około 200 pipsów. Elementem wartym uwagi jest linia trendu wzrostowego, która była w czwartym kwartale 2020 bardzo precyzyjnie respektowana przez rynek.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.