Jak duża może być korekta na DAXie?

0 51

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu giełdowego DAX na interwale 1-godzinowym. Pozwala to przedstawić dynamikę DE30 na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości około 2000 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od zakończenia szerokiej korekty spadkowej. Wtedy to rynek wyznaczył dołki na poziomie cenowym 11 450 punktów. Wraz z początkiem listopada kapitał wrócił na rynki akcyjne, a globalna awersja do ryzyka zaczęła spadać.

szczyty na DE30

DAX H1

Najbardziej ciekawy był z pewnością pierwszy tydzień listopada, w którym to panowała ponadprzeciętna zmienność. W takim okresie handel jest wyjątkowo opłacalny pod warunkiem trzymania się swoich założeń. Druga część miesiąca upłynęła pod znakiem konsolidacji, a kurs ukształtował wierzchołek po cenie 13 450 punktów.

Czekając na wtorkowe otwarcie rynku kasowego, zwracamy uwagę na możliwe zasięgi korekcyjne. Pierwszym poziomem docelowym jest okrągła strefa 13 000 punktów, która stanowiła listopadowe wsparcie. Biorąc pod uwagę szerszą perspektywę czasową, opieramy się o mierzenie 38,2 fibo i poziom cenowy 12 680 punktów.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.