Zmiana tendencji na USDPLN

0 68

Poniższy wykres przedstawia notowania USDPLN-a na interwale dziennym. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynkową na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania wyznaczyły zakres wahań o przedziale 6500 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od tegorocznego szczytu ukształtowanego pod koniec marca. Wtedy to na wykresie USDPLN pojawiły się wyceny na poziomie 4,3000. Kolejne tygodnie przyniosły wyprzedaż amerykańskiej waluty wraz ze spadkiem awersji do ryzyka na globalnych rynkach finansowych.

Wycena USDPLN

USDPLN D1

Od początku września widoczna jest wyraźna zmiana sentymentu na szerokim wykresie USDPLN. Od dołka z okolicy (3,6500), rynek zdołał odrobić w maksymalnym zakresie aż połowę wcześniejszych spadków.

Amerykańskie wybory prezydenckie wpływają ostatecznie na osłabienie dolara. Kapitał płynie na rynki akcyjne oraz do walut bardziej egzotycznych,  w tym do PLN-a. Szerokim oporem pozostaje strefa mierzenia 50% po cenie 3,9800. Po ostatnich dołkach prowadzimy również poglądową linię dolnego ograniczenia.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.