Czy złoto wróci do trendu wzrostowego?

0 83

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu GOLD na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji. W tym czasie rynek wyznaczył przedział wahań o rozpiętości około 110 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego 1965 dolarów za uncję. Był to jednocześnie moment, po którym pojawiły się informacje na temat szczepionki na COVID-19. Rynki zareagowały bardzo optymistycznie, a bezpieczne aktywa takie jak złoto i japoński jen mocno straciły na wartości.

Złoto na oporze

GOLD H1

Patrząc na ostatni tydzień notowań złota, możemy z łatwością wywnioskować, iż odrabianie strat po wyprzedaży jest bardzo mozolne. Rynek ukształtował ostatnie maksima na wysokości mierzenia Fibonacciego 38,2% po cenie 1895 dolarów za uncję.

Wskazana strefa oporu jest bardzo problematyczna dla kupujących, którzy skapitulowali dziś po raz kolejny. Po ostatnich dołkach prowadzimy również poglądową linię trendu wzrostowego, która wskazuje na utrzymującą się tendencję do poprawy sentymentu średnioterminowego.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.