Rozpoczynamy sesję amerykańską

0 18

Poniedziałkowa sesja europejska dostarczyła nam kilku istotnych odczytów makroekonomicznych. Pomiędzy godziną 09:15 – 10:30 publikowane były wartości usługowego PMI z europejskich gospodarek. Były to kolejno odczyty z Hiszpanii, Włoch, Francji, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. W zasadzie tylko wynik z hiszpańskiego sektora usługowego był rozczarowujący, natomiast pozostałe wartości przebiły oczekiwania analityków.

Dopełnieniem odczytów z przedpołudnia będą publikacje ze Stanów Zjednoczonych. Pomiędzy godziną 15:45 – 16:00 poznamy usługowe PMI oraz ISM dotyczące zatrudnienia i sektora usług. Oczekiwania analityków zakładają drobne spadki wszystkich wartości.

GBPUSD H1

Powyższy wykres przedstawia notowania GBPUSD z perspektywy interwału 1-godzinowego. Pozwala to zaprezentować dynamikę Kabla w perspektywie ostatnich kilkunastu sesji.

Pozytywne dane z brytyjskiej gospodarki przynoszą kontynuację wzrostów na GBPUSD. Pomimo dość silnego dolara amerykańskiego, waluty ze Zjednoczonego Królestwa jest wycenia jeszcze wyżej. Widoczne wzrosty są coraz bliżej ostatniego maksimum, które to ukształtowane zostało na poziomie cenowym 1,2980.

Aby zaznaczyć obecność lokalnego trendu wzrostowego, prowadzimy tutaj linie dolnego ograniczenia, która przebiega obecnie w rejonie ~ 1,2890. Zmienność na wykresie GBPUSD powinna powrócić wraz z wejściem na rynek kapitału ze Stanów Zjednocznych.

DAX H1

Powyższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu giełdowego DAX. Prezentowana wycena DE30 została przedstawiona z perspektywy interwału 1-godzinowego. Pozwala to zaprezentować ostatnie kilka tygodni dynamiki DAXa.

Elementem kluczowy dla technicznej perspektywy DE30 jest obecnie strefa podażowa 12925 punktów. Oparta ona jest na silnej biegunowości obszaru, który potwierdza dołek z drugiego tygodnia września. Precyzję dla wskazywanej strefy oporu wyznacza nam mierzenie FE100. Dotyczy ono układu na korekcie pędzącej AB=CD. W dniu dzisiejszym czekamy w zasadzie na wzrost dynamiki, która po godzinie 10 mocno spadła.

GOLD H2

Powyższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 2-godzinowym. Pozwala to nam zaprezentować dynamikę rynkową na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. Lewa strona wykresu otwiera się od kluczowego dołka, który stanowi podstawę dla obecnego scenariusza technicznego.

Ostatni tydzień września przyniósł zmianę sentymentu na metalach szlachetnych. W klasycznym ujęciu dolarowym za uncję GOLD trzeba było wtedy zapłacić około 1850 USD. Jeszcze na przełomie września i października kurs zarysował wierzchołek na okrągłej barierze 1900 dolarów za uncję złota.

Od poniedziałkowej sesji europejskiej widoczny jest znaczny popyt na metalach szlachetnych. Złot kształtuje trzecią z rzędu białą świecę wzrostową, która przebija kurs 1905 USD. Naszym targetem jest pułap współczynnika Fibonacciego 61,8%, który potwierdzony jest przez wspomnianą wcześniej biegunowość.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.