Relatywna wycena amerykańskiego dolara

0 37

Największym beneficjentem wtorkowej sesji jest ropa naftowa. Wycena amerykańskiej odmiany West Texas Intermediate zyskuje dziś na godzinę 17:00 około 4%. Wyprowadza to kurs WTI wyraźnie ponad poziom cenowy 40 dolarów za baryłkę. Wcześniejsze sesje ukształtowały dołek w okolicy 37 USD za baryłkę, natomiast obecny tydzień to silna dominacja kupujących.

Szybka rekonwalescencja Trumpa i kontynuacja rozmów dotyczących fiskalnego pakietu ratunkowego dla amerykańskiej gospodarki przywróciły zatracony w końcówce ubiegłego tygodnia entuzjazm inwestorów. Ruch wytracił jednak impet. Wydaje się, iż rwany, chimeryczny handel zdominuje rynki w kolejnych dniach obecnego tygodnia. Pozytywny wynik na obecność koronawirusa Prezydenta Donalda Trumpa, jego hospitalizacja i niepokojące doniesienia o stanie zdrowia wywołały zamieszanie. Rynki zostały zmuszone do wycenienia sporej dawki politycznej niepewności.

USDPLN H4

W kontekście obecnego artykułu skupimy się właśnie na Stanach Zjednoczonych i wycenie amerykańskiego dolara w stosunku do japońskiego jena, brytyjskiego funta oraz polskiego złotego (kolejność przypadkowa).

Powyższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynkową za ostatnie kilka tygodni. Lewa strona wykresu startuje wraz z początkiem września i dołkiem na poziomie cenowym 3,6600.

Przez większość czasu notowania poruszały się w wyraźnym trendzie wzrostowym. W tym czasie kurs USDPLN wzrósł o około 2800 pipsów. Podkreślam tutaj ukształtowany wierzchołek na poziomie cenowym 3,9400. Od końcówki września zaufanie do amerykańskiej waluty zaczęło spadać. Na rynkach finansowych widoczny jest spadek awersji do ryzyka, a kapitał płynie do bardziej ryzykownych aktywów. Automatycznym beneficjentem takiego rozkładu sił jest PLN, który zyskuje na wartości. Targetem dla sprzedających powinien być poziom cenowy 3,7650. Mamy tam bardzo silny strzał popytowy, który powinien być broniony przez kupujących. Bardzo mocne potwierdzenie stanowi tutaj pomiar całego swingu spadkowego, z którego otrzymujemy współczynnik Fibonacciego 61,8%.

GBPUSD H3

Powyższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na interwale 3-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Ujka na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. Kluczowym elementem scenariusza technicznego jest fala spadkowa z trzech pierwszych tygodni września. Wtedy to rynek spadł z pułapu 1,3450 do minimum po kursie 1,2650.

W ramach kilku ostatnich sesji jesteśmy w stanie poprowadzić lokalną linię trendu wzrostowego. Notowania Kabla generują korektę wzrostową, której targetem powinna być strefa cenowa 1,3080. Poza współczynnikiem 50% mamy tam przede wszystkim silną biegunowość, która powinna być podstawą dla pozycji short.

USDJPY H4

Ostatnią parą walutową na dziś jest popularny Ujek. Powyższy wykres przedstawia notowania USDJPY na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynkową na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. Analiza techniczna opiera się na swingu spadkowym, który budowany był mniej więcej od połowy sierpnia do połowy września.

Słabnący popyt na japońskiego jena jest tutaj kluczowym elementem dla korekty wzrostowej USDJPY. Tendencja ta może się jeszcze utrzymać, ponieważ na wykresie kształtuje się potencjalna formacja harmoniczna Gartleya. Oczekiwany target znajduje się na wysokości głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo po kursie 106,40.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.