GBPUSD osiąga kluczową strefę

0 23

Kalendarium makro poniedziałkowej sesji nie obfitowało w istotne dane. Z perspektywy sztywnych odczytów w głównych gospodarkach światowych, nie poznaliśmy dziś żadnych danych, które mogłyby wpłynąć na dynamikę walut i indeksów giełdowych. Mamy jednak wystarczająco ciekawe okoliczności fundamentalne, aby dynamika na wykresach utrzymywał się na wysokim lub choćby średnim poziomie.

Na poniższym wykresie zaprezentowana jest wycena pary walutowej GBPUSD na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować notowania Kabla na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie zmienność ukształtowała przestrzeń wahań na poziomie mniej więcej 850 pipsów. Sam początek września to moment kiedy pojawiło się widoczne maksimum, a poziomem cenowy jest kurs 1,3490. Po około trzech tygodni notowania wyznaczyły lokalne minimum, które oscyluje na poziomie cenowym 1,2675.

Wspinaczka na GBPUSD

GBPUSD H4

Ostatni tydzień września przyniósł zmianę tendencji na wykresie Kabla. Kurs rośnie wraz z lokalną linią trendu. W tym czasie notowania wykonały ruch na północ na mniej więcej 400 pipsów. Poniedziałkowa sesja amerykańska może być kluczowa dla wyceny GBPUSD.

Rynek osiąga właśnie kluczowy pułap kierunkowy na wykresie 4-godzinowym. Jest to silna strefa ZZB, która opiera się na sierpniowych dołkach. Dodatkowym potwierdzeniem jest mierzenie 50% z dynamicznego swingu spadkowego. Na tą chwilę optymalnym rozwiązaniem będzie obserwacja wykresu z perspektywy formacji świecowych H4.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.