Coraz większy popyt na indeksach giełdowych

0 24

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu giełdowego DAX. Objęty horyzont czasowy bazuje na formacjach świecowych 2-godzinowych i prezentuje ostatnie kilka tygodni wyceny DE30. Lewa strona wykresu rozpoczyna się z początkiem września, kiedy to kurs oscylował w okolicy ~ 13 450 punktów.

Przez większość września na parkietach giełdowych widoczna była wyraźna wyprzedaż. Ostatni tydzień dziewiątego miesiąca roku przyniósł ukształtowanie lokalnego minimum, które w przypadku DAX-a osiągnęło kurs 12 320 punktów.

Docelowe strefy na DAX

DAX H2

Miesiąc październik przyniósł wyraźny zmianę tendencji na światowych indeksach giełdowych. Nie jest to z pewnością regułą, jednak globalny sentyment jest dość pozytywny, a kupujący dominują na wykresach.

Dość istotny jest fakt wybicia górą okrągłej bariery cenowej 13 000 punktów. Poziom ten mógł stanowić szklany sufit dla strony popytowej, jednak został śmiało wybity. Nasze scenariusze oparte są na układach harmonicznych z punktem B na wysokości mierzenia 50%. W zależności od dodatkowych potwierdzeń, interesuje nas teraz pułap współczynnika 78,6% fibo oraz współczynnika 88,6% fibo.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.