DAX osiąga lokalne minimum

0 110

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu giełdowego DAX. Każda formacja świecowa przedstawia pojedynczą sesję co pozwala przedstawić dynamikę DE30 na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania wyznaczyły zakres cenowy o przedziale 5200 – 5300 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka kończącego panikę wyprzedaży z pierwszego kwartału 2020 roku. Po tym czasie rynek budował swing wzrostowy, który trwał zdecydowanie dłużej niż wcześniejsze spadki. W przypadku niemieckiego indeksu DAX, notowania odrobiły w szczytowym punkcie ponad 80% wcześniejszej przeceny długoterminowej.

DE30 na wsparciu

DAX D1

Druga połowa października przynosi nam być może drugą falę wyprzedaży. Rosnąca awersja do ryzyka przenosi się na ucieczkę kapitału z rynków akcyjnych. Beneficjentem takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim amerykański dolar.

Obecny tydzień rynek kończy na kluczowym poziomie wsparcia, który opiera się o szerokie mierzenie Fibonacciego 38,2%. Może to być strefa popytowa, od której zostanie wygenerowana nieco większa korekta wzrostowa.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.