Wspinaczka na rynku złota

0 26

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować ostatnie kilkanaście sesji dynamiki na GOLD. Przedstawione jest tutaj oczywiście klasyczne kwotowania metalu, a więc w ujęciu do amerykańskiego dolara.

Jest to oczywiście istotne z perspektywy zakładanych scenariuszy technicznych, ale przede wszystkim fundamentalnych. Ten fakt dobrze widoczny był w pierwszym tygodniu września, kiedy to presja na rynku metali szlachetnych uwarunkowana była przede wszystkim dużym popytem na amerykańskiego dolara.

Podwójne mierzenie na złocie

GOLD H1

Obecny tydzień przynosi mieszane nastroje na rynku metali szlachetnych. W poniedziałek ukształtowane zostało obecne minimum, które wynosi 1936,5 USD. Przed wtorkową sesja amerykańską ukształtowane zostało z kolei obecne high, które przekroczyło 1970 USD. Nieco wyżej znajduje się techniczna strefa oporu, która opiera się na dwóch mierzeniach Fibonacciego. Mamy tutaj współczynnik 78,6% z szerokiego swingu spadkowego oraz 127,2% z ostatniej korekty spadkowej.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.