Schody cenowe na EURUSD

0 154

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to objąć horyzont czasowy ostatnich kilkunastu sesji dziennych. Lewa strona rozpoczyna się od lokalnego dołka, który ukształtowany został w dniu 21 sierpnia. Był to również moment zwrotny dla wyceny głównej pary walutowej.

Końcówka sierpnia przyniosła wyraźne odreagowanie na wykresie EURUSD. Jest to przede wszystkim związane ze słabością amerykańskiej waluty, która była wyprzedawana na większości rynków. Wygenerowany swing wzrostowy obejmuje zakres 1,1753 – 1,2012.

Schody cenowe na Edku

EURUSD H1

Na środowej sesji pojawia się schemat schodów cenowych na wykresie EURUSD. Wyznaczone zostały dwie strefy popytowe, gdzie jeden z poziomów jest zdecydowanie dominujący. Na początek lokalny dołek po kursie 1,1880 w miejscu mierzenia 50% z całego swingu wzrostowego.

Kluczowe powinno być jednak wsparcie oparte na silnej biegunowości ~ 1,1850. Jest to strefa popytowa, która została precyzyjnie potwierdzona przez mierzenie Fibonacciego 61,8%.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.