Polska waluta pod dużą presją

0 12

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale dziennym. Pozwala to zaprezentować dynamikę notowań w przeciągu ostatnich kilku miesięcy.

Analizę rozpoczynamy właściwie od ostatniego tygodnia marca, kiedy to pojawiła się zwiększona podaż. Spadki zostały zapoczątkowane z poziomu cenowego 4,3100. Z biegiem tygodni zaangażowanie sprzedających rosło, a mniej więcej miesiąc temu ukształtowany został obecny dołek ~ 3,6500.

Overbalance na USDPLN

USDPLN D1

Nowy tydzień rozpoczyna się od zwiększonej awersji do ryzyka na rynkach finansowych. Widoczna jest duża wyprzedaż na rynkach akcyjnych, co przekłada się na transfer kapitału do bezpieczniejszych aktywów. Zyskuje przede wszystkim amerykański dolar, japoński jen oraz frank szwajcarski.

Para walutowa USDPLN zbliża się do technicznej strefy oporu, która oparta jest na układzie overbalance. Jest to schemat przygotowany już kilka tygodni temu, który jednak wymagał większej korekty na wykresie. Wskazywana strefa podażowa znajduje się na okrągłym poziomie cenowym 3,8400.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.