Szczególna strefa popytowa na EURJPY

0 13

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURJPY na interwale 1-godzinowym. Skala wahań ma swój początek w pierwszy tygodniu sierpnia, kiedy to rynek poruszał się w okolicy poziomu cenowego 125,40.

Po lokalnej korekcie spadkowej, drugi tydzień przyniósł wyraźne umocnienie europejskiej waluty. Kurs EURJPY z okolic 124,20 powędrował dość dynamicznie na szczyt w rejonie 126,75. Przytoczona fala wzrostowa stanowi również podstawę dla obecnej analizy technicznej w lokalnym ujęciu terminowym.

Korekta na korekcie

EURJPY H1

Główny poziom kierunkowy, który stanowi podstawę dla scenariusza na parze walutowej EURJPY to strefa 125,35 – 125,40. Została ona wyznaczona w oparciu o dwa mierzenia FE100. Dwudniowe spadki z początku wykresu odkładamy od maksimum co stanowi nam wyrównanie największej korekty spadkowej.

Dodatkowo w ramach trójfalowej struktury zakładamy równość odcinków AB=CD na korekcie prostej, które składają się w precyzyjna strefę popytową. Uwagę zwracam też na silny opór w rejonie 125,40 jaki ukształtował się na początku sierpnia, a to stanowi dodatkowe wzmocnienie strefy w ramach biegunowości.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.