Powrót kupujących na złocie?

0 11

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 1-godzinowym. Wybrany horyzont czasowy pozwala na zaprezentowanie ostatnich dwóch tygodni notowań metalu. Początek wykresu obejmuje lokalne minimum na poziomie cenowym 1862 dolary za uncję, które wyznaczone zostało 12 sierpnia.

Swing wzrostowy, który ukształtował się w kolejnych dniach, stanowi obecnie podstawę dla technicznych poziomów wsparcia. W dniu 18 sierpnia rynek ukształtował bowiem lokalny szczyt, który wyraźnie przekroczył psychologiczną barierę 2000 dolarów za uncję złota.

Retest 61,8 na złocie

GOLD H1

W dniu dzisiejszym kurs GOLD wraca do technicznej strefy popytowej. Jest to poziom oparty na wewnętrznym mierzeniu Fibonacciego 61,8%. W zasadzie od drugiej połowy ubiegłego tygodnia notowania próbują naruszyć wskazaną strefę ~ 1920 USD.

Niestety z każdym kolejnym podejściem prawdopodobieństwo wybicia dołem rośnie. Pomimo dość pozytywny oznak na formacjach świecowych, potrzebujemy tutaj solidnego odreagowania, które potwierdziłoby powrót kupujących na rynek złota.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.