Perspektywy dla niemieckiej motoryzacji – BMW

0 16

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiej spółki motoryzacyjnej – BMW. Przedstawiony horyzont czasowy obejmuje szeroki okres zmienności za ostatnie kilka miesięcy, które przedstawione są na świecach sesyjnych. Początek wykresu datowany jest na połowę grudnia 2019 roku i szczyt cenowy na poziomie 76 euro.

Wydarzenia związane z globalnym zagrożeniem epidemicznym napędziły wyprzedaż na akcjach spółki BMW. Pod koniec trzeciego kwartału kurs wyznaczony dołek na poziomie cenowym 36,5 euro. Wartość niemieckiego giganta spadła więc o ponad 50% w stosunkowo krótkim czasie.

Kolejna próba wybicia

BMW D1

Pomimo, że rynek od kwietnia porusza się w wyraźnym trendzie wzrostowym, wycena BMW jest jeszcze daleka od tej z grudnia 2019 roku. Kluczowym poziom podażowy ukształtował się w strefie cenowej 61,5 euro. Dzisiejsze podejście w te rejony stanowi już trzecią próbę wybicia kluczowego oporu.

Na wykresie wyznaczony mamy również scenariusz korekcyjny w oparciu o prostokąt overbalance. Na tą chwilę znajdujemy się w pobliżu górnej podstawy, jednak poziom cenowy 50,3 euro pozostaje silnym wsparciem.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.