Złoto kontynuuje trend wzrostowy

0 10

Z początkiem czerwca rozwinął się trend wzrostowy na rynku złota. Patrząc na szerokie interwały, możemy uznać to za zakończenie korekty spadkowej i kontynuację wzrostów zapoczątkowanych blisko dwa lata temu. Wtedy to wyceny metalu oscylował na poziomach 1150 dolarów za uncję.

Mniej więcej rok później notowania przebiły już barierę 1500 dolarów za uncję co w środowisku hossy na rynkach akcyjnych było lekkim zaskoczeniem. W tym przypadku jednak, decydującym elementem za popytem na rynku złota są ujemne, rzeczywiste stopy procentowe w globalnej gospodarce.

GOLD H4

Swing wzrostowy, który obserwujemy od kilku tygodni, przyczynił się do wzrostów notowań z 1670 USD do wierzchołka po cenie 1818 USD. W tak pozytywnych okolicznościach zagrywanie krótkich pozycji jest bardzo ryzykowne, jednak warto pokusić się o wyznaczenie najbliższego oporu.

W tym celu dokonujemy pomiaru korekty spadkowej większego rzędu i korzystamy z zewnętrznych mierzeń Fibonacciego. Na uwagę zasługuje poziom cenowy 1825 dolarów za uncję złota. Jest on oparty na współczynniku 161,8%, który jest coraz bliżej obecnych wycen.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.