Poniedziałkowy scenariusz na ropie naftowej

0 13

W średnioterminowym ujęciu rynek ropy naftowej ustabilizował notowania w okolicy 40 dolarów za baryłkę. Ciekawe motywy wyrysowują się jednak na wykresach nieco mniejszych interwałów. Dokonując analizy technicznej ropy naftowej WTI, opieramy się na wąskim interwale 15-minutowym.

Swing wzrostowy, na którym dokonujemy pomiaru Fibonacciego, budowany był podczas piątkowego popołudnia. Notowania wzrosły z okolicy 38,5 USD do wierzchołka po cenie 40,75 USD za baryłkę WTI.

WTI M15

Pomimo, że współczynnik 50% nie jest klasyczną wartością Fibonacciego, otrzymujemy na nim ciekawe potwierdzenie horyzontalne. Opiera się ono na piątkowej sesji azjatyckiej i lokalnym oporze jaki został ukształtowany przez notowania.

Podczas sesji amerykańskiej notowania dynamicznie wybiły poziom cenowy 39,65 USD, otwierając tym samym strefę biegunowości. Jest to na tą chwilę kluczowe wsparcie dla notowań WTI w ujęciu lokalnym. Schemat ten powinien być przygotowany na wykresie M5-M30, ponieważ jego sposób rozegrania pozostaje już indywidualna kwestią.O poranku rynek przybliża się do analizowanego obszaru i zaczyna schodzić poniżej bariery 40 dolarów.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.