Polska waluta pozostanie stabilna?

0 8

Po majowej fali spadkowej na wykresie USDPLN obecnie zrobiło się trochę “nudno”. Dynamika widoczna kilka tygodni temu pozwalała na bardzo zyskowny swing trading. Maksymalna wycena z końcówki pierwszego półrocza to okolice 4,24 PLN za jednego dolara amerykańskiego.

Czerwiec rozpoczął się od odznaczenia minimum cenowego, który znalazło się na poziomie 3,8850. Były to jednocześnie najniższy wyceny od blisko trzech miesięcy. Dynamiczne zatrzymanie na przedstawianym wsparciu okazuje się skuteczne na kilka kolejnych tygodni.

USDPLN H4

Pod koniec czerwca rynek USDPLN-a zaczął wyraźnie konsolidować. Na uwagę zasługuje przede wszystkim górna bariera ograniczenia, która została poprowadzona na wykresie czerwoną linią. Wielokrotne testy kupujących nie przyniosły jednak wybicia z formacji. Z każdym zwrotem notowań wydaje się, iż jest to kwestia najbliższych godzin, jednak zaangażowanie kupujących dość szybko topnieje.

Bardziej lokalnym wsparciem dla notowań będzie okrągły poziom cenowy 3,9100. Tam też pojawił się wyraźny popyt w ostatnim tygodniu czerwca. Z kolei wybicie górą z konsolidacji powinno otworzyć przestrzeń do wzrostów na minimum 4,0300.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.