Amerykański dolar traci na otwarciu w Europie

0 12

Na poniższym wykresie widzimy falę spadków z czerwca oraz lipcową kontrę ze strony kupujących. Cały zakres wahań zamyka się w przedziale 1,2300 – 1,2880. Dynamika jednego jak i drugiego swingu wygląda podobnie z tym, że lipcowe korekty są dotychczas mniej rozległe.

Dotychczasowe kilka sesji było bardzo pozytywne dla kupujących funta brytyjskiego. Globalnych spadek awersji do ryzyka przyczyniał się też do wyprzedaży amerykańskiego dolara.

GBPUSD H3

Obecnie widzimy dość silny sygnał spadkowy na wykresie Kabla. Po otwarciu sesji europejskiej notowania poruszają się wyraźnie na południe. Tworzy to nam w pewnym stopniu formację podwójnego/potrójnego szczytu, która jest ewidentnym sygnałem spadkowym.

Jeżeli scenariusz podażowy będzie kontynuowany, mamy przygotowany target dla kupujących. Wynika on przede wszystkim z mierzenia Fibonacciego (38,2%), które potwierdzone jest przez lokalny dołek z środowej sesji. Poziom cenowy do obserwacji to 1,2560 – 1,2570. Z uwagi na potwierdzenie w postaci biegunowości, ta strefa wsparcia wymaga szczególnej uwagi.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.