Lokalne wahania na EURUSD

0 22

Na poniższym wykresie analizuję lokalny układ na głównej parze walutowej. Pod uwagę bierzemy notowania EURUSD z użyciem interwału 15-minutowego. Przedział wahań obejmuje nieco ponad 24 godziny i rozpoczyna się wraz z sesją europejską w dniu wczorajszym.

Scenariusz opiera się na impulsie wzrostowym jaki budowany był przez ostatnią dobę. Rynek rozpoczął rajd na północ z okolicy (1,1260), a po wejściu na rynek kapitału ze Stanów Zjednoczonych widoczne było już 1,1340. Pod koniec sesji azjatyckiej doczekaliśmy się kolejnej kontry ze strony kupujących, która doprowadziła do ukształtowania wierzchołka na poziomie cenowym 1,1370.

EURUSD M15

Po zakończeniu lokalnej kampanii wzrostowej, kurs EURUSD wykonuje wyraźną korektę spadkową podczas dzisiejszego przedpołudnia. Pomimo, że udaje się utrzymać ponad 1,1300 to dynamika jest dość duża.

Na uwagę zasługuje lokalne wsparcie po kursie 1,1315. Obecnie notowania są już bardzo blisko tego targetu i warto oczekiwać reakcji ze strony kupujących. Dodatkowym potwierdzeniem dla mierzenia 50% jest tutaj dołek z wczorajszego popołudnia, na którym pojawiło się odbicie notowań na północ.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.