Jak wykorzystać trend na rynku srebra?

0 22

Poniższy wykres obejmuje notowania srebra za ostatnie kilka tygodni. Analizę rozpoczynamy od połowy czerwca, kiedy to swój początek znajduje obecna fala wzrostowa. Scenariusz techniczny opiera się na interwale 3-godzinowym, który pozwala skutecznie uwypuklić istotne elementy wykresu.

Mniej więcej miesiąc temu ceny srebra utrzymywały się w okolicy 17 dolarów za uncję. Kolejne tygodnie przyniosły kontynuację średnioterminowego trendu wzrostowego, który doprowadził kurs w okolice 19,5 USD za uncję srebra.

SILVER

SILVER H3

Na całym swingu wzrostowym elementem wyróżniającym są korekty spadkowe. Charakterystyczna jest ich rozpiętość, która wynosi dokładnie 70 centów. W ramach tej zależności wyznaczone zostało najbliższe wsparcie na wykresie srebra. Poziom ten znajduje się na dolnej podstawie overbalance po cenie 18,76 USD. Dzisiejsze spadki przybliżają kurs do wspomnianej strefy podażowej, gdyż cena jest coraz bliżej okrągłego 19 dolarów za uncję.

Przedstawiany scenariusz techniczny będzie aktualny do momentu utrzymania oporu ~ 19,5 USD. W przypadku wyznaczenia nowych szczytów konieczna będzie aktualizacja mierzenia OneToOne, a więc odłożenie prostokąta od nowych wartości maksymalnych.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.