Czy to tylko korekta na EURUSD?

0 12

Obecny tydzień na rynku EURUSD przynosi wyraźne umocnienie wspólnej waluty w stosunku do amerykańskiego dolara. Poniedziałkowy poranek to wycena nieco poniżej (1,1300), która była kontynuacją zapoczątkowanych już w piątek wzrostów.

Lokalny wierzchołek jaki możemy zaobserwować na wykresie głównej pary walutowej, znajduje się mniej więcej 150 pipsów powyżej poniedziałkowej wyceny. Zmienność jaka panuje obecnie na wykresie EURUSD jest dość atrakcyjna do handlu sesyjnego, a ten aspekt jest niezwykle istotny dla opłacalności aktywnego monitorowania sytuacji technicznej.

EURUSD

EURUSD H1

Naturalny elementem każdego trendu wzrostowego są korekty spadkowe. W dniu dzisiejszym amerykański dolar odrabia straty co przekłada się na ruch EURUSD na południe. Sprzedający dominują i sprowadzają kurs głównej pary walutowej w okolice strefy popytowej ZZB ~ 1,1375. Jest to poziom, który uzyskuje silne potwierdzenie horyzontalne, ale również w postaci mierzenia Fibonacciego 38,2%.

Obecnie czekamy na dodatkowe potwierdzenia i pełne zaksięgowanie strefy wsparcia. Najbardziej optymalnym sygnałem wzrostowym będą formacje świecowe z dolnymi cieniami.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.