Czekamy na otwarcie sesji amerykańskiej

0 13

Ostatni tydzień czerwca to wyraźny swing wzrostowy na rynku USDJPY. W tym czasie amerykański dolar zyskał do japońskiego jena ponad 200 pipsów. W ujęciu procentowym będzie to wynik bliski 5%.

Tendencja wzrostowa utrzymała się przez mniej więcej tydzień, a nowy miesiąc rozpoczął się od korekty spadkowej. Do tego momentu kurs USDJPY zredukował w maksymalnym przedziale około 50% wcześniejszy wzrostów. Układ korekcyjny nie jest jednak dalej kontynuowany.

USDJPY H1

Ciekawy moment pojawi się na wykresie godzinowym Ujka, gdzie notowania testują lokalny opór po kursie 107,77. Podczas poniedziałkowej sesji azjatyckiej wyznaczony został tam wierzchołek, który stanowił maksimum z obecnego tygodnia.

Wydaje się, iż może to być układ pod zagranie typowo scalpingowe na otwarciu sesji amerykańskiej. Potrzebujemy bowiem zmienności rynkowej, którą powinien dostarczyć kapitał ze Stanów Zjednoczonych. Jeżeli sprzedający będą dominować w kolejnych godzinach, a jen japoński będzie zyskiwał na wartości, targetem spadkowym jest strefa FE100 po kursie 106,90.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.