Amerykański dolar w ofensywie?

0 36

Pod koniec ubiegłego miesiąca na rynku USDJPY to kupujący zaczęli dominować. Tydzień przed zamknięciem miesiąca na wykresie widoczny był kurs w okolicach 106,00. Była to jednocześnie najniższa wycena tej pary walutowej od blisko dwóch miesięcy.

Jednak w ostatnim tygodniu czerwca amerykański dolar wyraźnie umocnił się do japońskiego jena. Po kilku sesjach rynek przekroczył barierę 108,00 i wyznaczył lokalne maksimum. Biorąc jednak pod uwagę tę parę walutową, widoczna w ostatnim czasie zmienność nie należy do zbyt wygórowanych.

USDJPY H1

Poniedziałkowe otwarcie tygodnia nie przynosi większych rozstrzygnięć na wykresie Ujka. Pomimo, że rynek osiąga obecnie poziomy w okolicy (107,60), skala zmienności nadal rozczarowuje. Optymistycznie można uznawać utrzymanie strefy popytowej (107,35), która opiera się na kluczowym mierzeniu Fibonacciego 38,2%. Poziom ten stanowi też silną biegunowość, która jest doskonale widoczna w ostatnich dwóch tygodniach. W momencie kiedy kurs USDJPY utrzymuje się powyżej strefy kierunkowej, nasze pozycjonowanie na tym rynku powinno skupić się na długich pozycjach.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.