Jak silna jest niemiecka motoryzacja?

0 118

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiej spółki motoryzacyjnej – BMW. Notowania przedstawione są na szerokim horyzoncie czasowym i obejmują ostatnie kilka miesięcy zmienności. Wykresy opiera się na świecach japońskich, gdzie jeden elementem zawiera zmienność w czasie pojedynczej sesji giełdowej.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od maksimum na poziomie cenowym 78 euro za akcję. Był to moment wyraźnej zmiany tendencji i wyprzedaży na rynku kapitałowym. Wzrost awersji do ryzyka na światowych giełdach, przełożył się na ukształtowanie dołka cenowego po kursie 36 euro za akcję.

Bawarska motoryzacja

BMW D1

Powyższy wykres doskonale pokazuje rozbieżność pomiędzy dynamiką bessy, a hossy. Opisywana fala panika trwała mniej więcej 10 tygodni, w który kurs stracił 55 – 60 % swojego potencjału. Obecnie jesteśmy po siedmiu miesiącach odrabiania tych strat, a notowania nadal nie zbliżyły się do wyceny sprzed średnioterminowej bessy.

Nadal aktualny pozostaje układ harmoniczny Nietoperza, który wyznacza strefę podażową po kursie 72,5 euro za akcję. Jest to poziom na wysokości głębokiego mierzenia wewnętrznego 88,6% fibo.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.