Ile jest wart amerykański dolar?

0 226

Pierwsza sesja nowego tygodnia nie oscylowała w wiele istotnych odczytów makro. Przedpołudniem charakter notowań uzależniony był wyłącznie od sentymentu panującego na zamknięciu ubiegłego tygodnia. Podobny charakter powinna mieć sesja amerykańska, ponieważ kalendarium makro jest w zasadzie puste.

Brak istotnego wpływu w kontekście odczytów makroekonomicznych, nie oznacza jednak, że okazje na wykresach nie występują. Zarówno analiza techniczna na niskich interwałach czasowych jak i na wysokich jest dziś wyjątkowo interesująca.

Poniższy wykres przedstawia notowania złota w ujęciu do amerykańskiego dolara. Przedstawiony schemat oparty jest na interwale 1-godzinowym, który pozwala na ukazanie zmienności GOLD na przestrzeni ostatnich kilku sesji. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego szczytu, który ukształtowany został na poziomie cenowym 1933 dolary.

Po tym okresie pojawiła się wyraźna wyprzedaż na rynku metali szlachetnych. Zarówno złoto jak i srebro traciło na wartości w pierwszej połowie poprzedniego tygodnia. W przypadku notowań GOLD/USD wartość metalu osiągnęła low na poziomie cenowym 1882 dolarów. NA podstawie przytoczonej przeceny budujemy mierzenia Fibonacciego, na którym opieramy obecną analizę techniczną.

Kluczowym poziomem na poniedziałkowe popołudnie jest pułap współczynnika Fibonacciego 61,8%. Znajdujemy tam istotny opór na poziomie cenowym 1913 USD. Notowania kolejny raz reagują na ta strefę, gdzie podaż wyraźnie przewyższa popyt. O godzinie 14 ukształtowana została formacja świecowa spadającej gwiazdy, która może sugerować kolejną korektę spadkową.

W przypadku wybicia górą wskazywanej strefy podażowej, odnosimy się do układu harmonicznego FT Pattern. Zgodnie ze schematem XABCD, wykończenie formacji znajduje się na wysokości głębokiego mierzenia wewnętrznego 88,6% fibo. Target wzrostowy odnosi się do ceny złota na poziomie 1928 dolarów za uncję.

GOLD H1

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Ujka na przestrzeni ostatnich kilku sesji. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego maksimum, który w tym przypadku zostało wyznaczone na poziomie cenowym 106,10. Kolejne sesje to czas, w którym japońska waluta wyraźnie zyskiwał do USD.

W połowie ubiegłego tygodnia na widocznym wykresie osiągnięte zostało low cenowe. Kluczowy okazał się być okrągły poziom 105,00. Od tego momentu wyznaczamy kanał trendowy, w którym poruszają się notowania USDJPY. Docelowy targetem dla kupujących powinna być strefa podażowa (105,70) na wysokości, której oparte jest mierzenie 61,8% fibo.

USDJPY H1

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Edka na przestrzeni ostatnich kilku sesji. Kluczowa jest tutaj fala spadkowa z ubiegłego tygodnia, kiedy to amerykański dolar wyraźnie zyskiwał na wartości do wspólnej waluty.

Na tej podstawie dokonujemy pomiaru siatką Fibonacciego, która wyznacza nam kluczowe obecnie strefy techniczne. W przypadku targetu dla strony popytowej, celujemy w głębokie mierzenie wewnętrzne 78,6% fibo. Tam też znajduje się punkt D dla potencjalnej formacji harmonicznej Leonarda.

EURUSD H1

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.