Amerykański dolar pokazuje słabość

0 90

Poniższy wykres przedstawia notowania GBPUSD na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować zmienność Kabla na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie rynek wyznaczył zakres cenowy o przedziale około 800 pipsów.

Wskazany zakres cenowy oparty jest przede wszystkim na wrześniowej fali spadkowej. W tym czasie rynek poruszał się w wyraźnym trendzie, a zapoczątkował kierunek z punktu cenowego 1,3480. Po trzech tygodniach kurs GBPUSD osiągnął lokalne minimum, które ukształtowane zostało na wysokości 1,2670.

Nowa perspektywa na GBPUSD

GBPUSD H4

W dniu dzisiejszym rynek wyznaczył nowe maksima lokalne. Otwiera to perspektywę z układem harmonicznym, który wyznacza nam target wzrostowy. Na tą chwilę zasięg wzrostów możemy określić na nieco ponad 200 pipsów od obecnego pułapu.

Widoczny pomiar Fibonacciego opiera się na wspomnianej fali spadkowej. Wybicie górą mierzenia 50% otwiera nam kształtującą się falę CD. Jej zasięg określa nam mierzenie wewnętrzne 78,6% fibo, które znajduje się na poziomie cenowym 1,3310.

Druga wykres techniczny dotyczył będzie amerykańskiego dolara w stosunku do japońskiego jena. Mamy tu więc parę walutową USDJPY, która przestawiona jest na interwale 4-godzinowym. W ten sposób otrzymujemy zakres zmienności na przestrzeni ostatnich kilku tygodni.

Pierwsza część wykresu obejmuje swing wzrostowy o rozpiętości mniej więcej 220 pipsów. Jest to kluczowa fala na poniższym wykresie, ponieważ opiera się o nią obecna analiza techniczna.

Target spadkowy na USDJPY

USDJPY H4

W ramach środowej słabości amerykańskiego dolara, rynek USDJPY wybija dołki lokalne. Obserwujemy pełne świece spadkowe, które otwierają przestrzeń do dalszych spadków. W ramach wspomnianego mierzenia Fibonacciego, wyznaczamy target spadkowy dla notowań. Pierwszy poziomem popytowym powinna być strefa cenowa 104,40. Znajduje się tam potencjalny punkt D formacji Leonarda, który związany jest z wewnętrznym mierzeniem 78,6% fibo.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.