Poniedziałkowa wyprzedaż na giełdach

0 6

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu DAX na interwale 2-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę DE30 w perspektywie ostatnich kilku tygodni.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego wierzchołka na poziomie cenowym 13 315 punktów. Był to jednocześnie początek dość sporej wyprzedaży na rynkach akcyjnych. DAX stracił w przeciągu tygodnia ponad 1 000 punktów i wyznaczył dołek w okolicy 12 250 punktów. Swing spadkowy z sierpnia stanowi podstawę dla obecnych scenariuszy popytowych.

Podwójne wsparcie na DAX

DAX H2

Nowy tydzień rozpoczyna się wyjątkowo negatywnie dla parkietów giełdowych. W przypadku niemieckiego DAXa odnosimy się do okrągłej bariery 13 000 punktów, która została dynamicznie wybita. Spadki zbliżają się bowiem do pierwszej strefy wsparcia 12 700 punktów, która ukształtowana jest na wysokości mierzenia Fibonacciego 61,8%.

Bardziej technicznie wygląda jednak głębokie mierzenie wewnętrzne 88,6% fibo, która znajduje się na poziomie cenowym 12 400 punktów. Dodatkowym potwierdzeniem jest tutaj mierzenie FE100. Biorąc pod uwagę obecną dynamikę rynkową, oczekiwany target na 88,6% może zostać osiągnięty jeszcze w pierwszej części tygodnia.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.