Dominacja sprzedających na GBPUSD?

0 52

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na interwale 2-godzinowym. Pozwala to zaprezentować zmienność Kabla na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. Analizę rozpoczynamy od lokalnych minimów, które wyznaczone zostały nieco ponad okrągłym poziomem 1,3000.

W ostatnim tygodniu sierpnia pojawił się dość silny popyt na wykresie GBPUSD. Był to okres, w którym spadało zaufanie do amerykańskiego dolara, a USD tracił na większości rynków. Przyzwoite nastawienie do funta szterlinga pozwoliło na wyznaczenie wierzchołka na poziomie cenowym 1,3485.

Coraz bliżej targetu na Kablu

GBPUSD H2

Wraz z początkiem września trend uległ odwróceniu. Wzrost awersji do ryzyka przyczynił się do napływu kapitału do amerykańskiego dolara. Doskonale to widać podczas dzisiejszej sesji europejskiej, gdzie generowane są solidne spadki.

Kurs GBPUSD jest coraz bliżej kluczowej strefy popytowej, która znajduje się na wysokości wcześniejszych minimów. Jest to poziom cenowy (1,3050), który powinien być w najbliższych godzinach rozgrywany. Ewentualne odreagowanie na północ może mieć rozpiętość największej korekty wzrostowej, która została zaznaczona czerwonym prostokątem.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.