Badamy wycenę polskiej waluty

0 5

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować zmienność polskiej waluty w stosunku do amerykańskiego dolara na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy.

Lewa strona wykresu to okres dużej zmienności, kiedy to rynki finansowe poddane były dużej niepewności. W tym czasie wyznaczony został wierzchołek, który osiągnął poziom cenowy 4,3100. Był to zarazem najwyższym pułap pary walutowej USDPLN od kilkunastu lat. Za ten fakt odpowiada masowy transfer kapitału do amerykańskiego dolara i ucieczka od ryzykownych aktywów.

Dwie zapory na PLNie

USDPLN D1

Powrót inwestorów na rynki akcyjne wiązał się z automatyczną utratą wartości amerykańskiej waluty. Zyskiwały waluty mniej popularne i bardziej egzotyczne, w tym również PLN. Na przełomie sierpnia i września kurs USDPLN-a ukształtował minimum 3,6550.

OD tamtego czasu miesiąc wrzesień upływa pod znakiem mocnego dolara. Obecne wzrosty przekroczyły poziom cenowy 3,9000 i zbliżają się do technicznego oporu. Mamy tutaj dwie strefy podażowe oparte na mierzeniach wewnętrznych. Silniejszy wydaje się być poziom cenowy na wysokości współczynnika 61,8% fibo ~ 4,0600. Wcześniej jednak trzeba zwrócić uwagę na 50-tkę w rejonie 3,9900.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.