Ostatnia okazja na WTI

0 12

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej West Texas Intermediate – WTI. Interwał czasowy świec 1-godzinowy pozwala na zaprezentowanie ostatnich kilku sesji, a początek notowań rozpoczyna się od ubiegłego czwartku.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego minimum, które wyznaczone zostało na poziomie cenowym 38,7 USD za baryłkę. Było to jednocześnie zakończenie korekty spadkowej z perspektywy średnioterminowej, która nie jest już widoczna na przyocznym fragmencie notowań.

WTI w korekcie

WTI H1

Scenariusz na wykresie WTI bazuje na swingu wzrostowym, który budowany był na przełomie lipca i sierpnia. W tym czasie wycena ropy naftowej wzrosła o blisko 5 dolarów za baryłkę. Po wyznaczeniu lokalnego szczytu ~ 43,55 USD, na wykresie została zapoczątkowana korekta spadkowa.

Dokonując pomiaru całej fali wzrostowej, jesteśmy w stanie wyznaczy horyzontalne strefy wsparcia. Obecnie kurs próbujemy wybijać mierzenie Fibonacciego 38,2%. Dużo ciekawszym schematem jest poziom cenowy 41,10 USD, na którym mamy silne potwierdzenie w postaci biegunowości. Dodatkowo jest to dokładnie zniesienie połowy kluczowego swingu wzrostowego.

START TRADING

or practice on DEMO ACCOUNT

Trading CFDs Involves high risk of loss

Leave A Reply

Your email address will not be published.